Szkoła bez homofobii

wtorek, 08 marzec 2016 06:35

Szkoła bez homofobiiMiło Nam poinformować, iż Nasi eksperci wzięli udział w szkoleniu trenerskim „Szkoła bez homofobii” realizowanymprzez trzy wiodące podmioty wspierające szkoły i ich kadrę w przeciwdziałaniu uprzedzeniom, dyskryminacji i przemocy -  Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i Szkoleń, Stowarzyszenie Lambda oraz Centrum Inicjatyw UNESCO.

Ukończenie szkolenia trenerskiego umożliwia Nam realizowanie szkoleń poruszających temat dyskryminacji adresowanych do kadry pedagogicznej szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych.

Oferowane przez Nas szkolenie pn. „Dyskryminacyjna w szkole – jak identyfikować, reagować
i przeciwdziałać dyskryminacji oraz związanej z nią przemocy?”
stanowi formę wsparcia szkoły
i placówek oświatowych, umożliwiając im realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2015/2016 oraz prowadzi do wzmocnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Jednocześnie realizowanie działań związanych z przeciwdziałaniem homofobii szkolnej zapewnia wywiązanie się przez szkołę z Wymogu 5. Systemu Ewaluacji Oświaty („W szkole lub placówce są realizowane działania antydyskryminacyjne obejmujące całą społeczność szkoły lub placówki.” Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2015 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego).

Zapraszamy do kontaktu!

Więcej informacji nt. projektu znajdą Państwo na stronie internetowej: unescocentre.pl/